Dzień Pluszowego Misia 25.11

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia! Dzieci są wielkimi fanami tych pluszaków i po prostu je uwielbiają. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich opowiadania, powieści i wiersze. W bajkach dla najmłodszych pojawiają się ulubieńcy dzieci, tacy jak Kubuś Puchatek, miś Uszatek, miś Yogi, Gumisie czy miś Paddington. Data święta Misia nie jest przypadkowa, ponieważ 25 listopada przypada rocznica powstania maskotki - pluszowego misia. A wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych- Teodora Roosevelta, który pewnego razu wybrał się na polowanie. Podczas polowania postrzelono malutkiego niedźwiedzia i prezydent nakazał jego uwolnienie. Historię opisano na łamach miejscowej prasy. Producent zabawek, zainspirowany tą historią, stworzył zabawkę- misia. Nazwał ją Teddy Bear od imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przytulcie wszyscy dzisiaj wyjątkowo mocno swojego pluszowego misia.Tak jak to zrobili świetlicowi fani tego ukochanego pluszaka!

Pani Danusia czyta dzieciom!