Historia przedszkola


    Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 11 w Zawierciu jest placówką publiczną i prowadzi swoją działalność dydaktyczno- opiekuńczą dla dzieci w wieku od 3-6 lat.

    Początki oddziału przedszkolnego sięgają roku szkolnego 2013/2014. Wówczas nowa Pani dyrektor szkoły Dorota Koziorowska otworzyła drugą grupę przedszkolną. Oddział "0" funkcjonował już w wcześniej. W kolejnych latach, ze względu na duże zainteresowanie powstały kolejne grupy. W obecnym czasie w naszym przedszkolu funkcjonują trzy grupy przedszkolne: "Marciszki"- 3-latki, "Żabki"- 4,5-latki oraz najstarsza grupa 6-latków- "Biedronki". Nasza placówka przyjmuje także dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, z którymi wykwalifikowana kadra pedagogiczna prowadzi zajęcia m.in. z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, rewalidacje, terapię pedagogiczną i terapię senesoryczną. 

    Przedszkole wyposażone jest w trzy piękne, przestronne sale, w których dzieci mają do dyspozycji mnóstwo różnorodnych zabawek oraz pomocy dydaktycznych wykorzystywanych podczas zabawy swobodnej i zajęć programowych. W najstarszej grupie -"Biedronki" nauczyciel ma do dyspozycji tablice interaktywną, z której korzysta podczas zajęć z dziećmi oraz którą dzieci wykorzystują w czasie wolnym. Atutem naszej szkoły jest zielony teren wokół niej, który umożliwia bezpieczne spacery oraz dwa wielofunkcjone boiska szkolne. Dzieci mają także do dyspozycji plac zabaw, wyposażony w nowoczesny i kolorowy sprzęt.

    Głównym celem naszego przedszkola jest wszechstronny rozwój dziecka. Nauczyciele pracujący w przedszkolu stawiają na samodzielność, rozwój zainteresowań oraz talentów dzieci. Podmiotowo traktujemy każde dziecko, troszczymy się i wspieramy jego odrębną indywidualność. Nasz oddział przedszkolny swoją działalność opiera na idei partnerstwa i współdziałania z rodzicami. Dzieci, które kończą przygodę z przedszkolem mogą w dalszym ciągu kontynuować naukę wraz ze swoją grupą w naszej szkole.

    Nauczyciele w swojej pracy wykorzystują elementy metod m.in: R. Labana, B. Strauss, M. Monetssori, Edukacji przez ruch D. Dziamskiej oraz planu daltońskiego.

    Nasze przedszkole współpracuje z UKS Football Academy Zawiercie, których trenerzy prowadzą profesjonale treningi z naszymi grupami przedszkolnymi. 

    Jeśli chcą Państwo zobaczyć co się dzieje u nas w przedszkolu zapraszamy do galerii. 

Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej czynny jest w godzinach 7-17.


Galeria