9 kwietnia 2016 admin

Szkolne Dyktando

31 marca 2016r. dwudziestu dziewięciu uczniów naszej szkoły (kl. III – VI) wzięło udział w pisaniu Szkolnego Dyktanda. Tematem ortograficznych zmagań były kulinarne dzieła kucharza Grzegorza, który przygotowywał wyśmienite potrawy dla swoich gości.
W tekście dyktanda nie zabrakło potraw, ich składników oraz przedmiotów i czynności o trudnych nazwach, wymagających zastanowienia się, jak napisać dany wyraz. Należało wykazać się również umiejętnością właściwego stosowania znaków interpunkcyjnych.
Do uczniów, którym udało się najlepiej pokonać trudności wyrazowe należą: Konrad Nawrotek z kl. IV, Julia Witczyk z kl. V oraz Kinga Bubel z kl. VI
Konkurs przygotowany był przez bibliotekę szkolną, natomiast osobą sprawdzającą była p. Edyta Borówka – nauczyciel j. polskiego