W każdy piątek w godzinach 13.30- 14.15 odbywa się w naszej szkole kółko szachowe. Przychodzą na nie uczniowie zarówno pragnący poznać zasady tej gry jak i początkujący oraz uczniowie, którzy ćwiczą swoje umiejętności i pogłębiają znajomości techniki szachowej.

Celem tych spotkań jest pomoc we wszechstronnym rozwoju ucznia, kształcenie wyobraźni przestrzennej, ćwiczenie pamięci, uwagi, koncentracji oraz uczy abstrakcyjnego myślenia. Wpływa dodatkowo na zwiększenie aktywności umysłowej i przyczynia się do rozwoju inteligencji. Szachy zawierają wiele elementów wychowawczych. Wyrabiają umiejętności panowania nad sobą, uczą wytrwałości i poczucia odpowiedzialności za własne decyzje a także szanowania przeciwnika i obiektywnego myślenia. Gra w szachy przyczynia się do racjonalnego planowania i kreatywnego rozwiązywania problemów.

"Sprzątanie Świata" 21.09.2018 r. w godz. 9.50-11.30

Terminy przyszłych spotkań z rodzicami