Dni adaptacyjne w Marciszkach

Już za chwilę wiele maluchów będzie musiało po raz pierwszy przekroczyć próg drzwi przedszkolnych . Doświadczenie rozłąki z rodzicami może być bardzo trudnym przeżyciem dla najmłodszych, jednak możemy im to ułatwić dzięki zajęciom adaptacyjnym. Dzieci z grupy Marciszki miały okazję uczestniczyć w zajęciach adaptacyjnych, których celem było eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej, zapoznaniem dzieci z pomieszczeniami przedszkola. Wspólne zabawy adaptacyjne pozwoliły na zmniejszenie lęku dziecka wobec przedszkola oraz pracujących w nim osób. Dzieci z grupy Marciszki świetnie się bawiły podczas zajęć adaptacyjnych, poznały Panie wychowawczynie. Adaptacja przebiegła pomyślnie, co widać na załączonych zdjęciach.