4 października 2017 anulkaolszew

Miesiąc bibliotek

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych. W Naszej Szkole, z tej okazji odbyło się wiele ciekawych konkursów, w których uczniowie brali udział.

W konkursie plastycznym dla klas I-III pt.: „Ulubiony bohater z książki”, pierwsze miejsce zajęli: Karol i z kl. II, Maja z klasy III a. Na drugim miejscu uplasował się Wojtek z klasy III a, a trzecie miejsce zajęła Wiktoria, oczywiście z klasy III a.Brawo III klasa! W klasach IV-VII odbył się konkurs: „ Stwórz oryginalną zakładkę do książki”. Według komisji w IV klasie najlepsza praca należała do Weroniki. Tuż za nią znaleźli się Daniel i Zosia, a trzecie  miejsce zajęły Alicja i Wiktoria.W klasie V była tylko jedna zakładka i I miejsce otrzymała Angelika. W VI klasie piękna zakładkę zrobił Jakub  i otrzymał pierwsze miejsce. W VII klasie nagrodę i I miejsce otrzymała Adriana. Niestety jej koleżanki i koledzy spóźnili się i przynieśli zakładki po ogłoszeniu wyników konkursu.

Z Targów Książki w Krakowie i Katowic pani bibliotekarka przywiozła plakaty, zakładki i katalogi nowości wydawniczych, które można zobaczyć w bibliotece. Prace konkursowe były wystawione w bibliotece i można było je oglądać. Uczniowie naszej szkoły podarowali także bibliotece wiele  książek, które wzbogacą księgozbiór biblioteki. Najwięcej podarowali uczniowie klasy czwartej. Dziękujemy bardzo.

Na urodziny biblioteki dostaliśmy także piękne prezenty. Od klasy II, III- osobno od chłopców i dziewczynek, od klasy IV, klasy V- osobno od chłopców i dziewczynek. Były to książki, które dzieci chcą czytać w bibliotece.