10 maja 2018 anulkaolszew

Międzyszkolny Turniej Ortograficzny „Pogromcy byków” 2018

Dn. 10.05.2018 roku  po raz XI Szkoła Podstawowa nr 11 w Zawierciu była organizatorem Międzyszkolnego Turnieju Ortograficznego „Pogromcy byków”. Przygotowaliśmy „bycze zadnia- z przymrużeniem oka”- rebusy, krzyżówki, łamigłówki  i rymowanki językowe.

Ortograficznego byka chwycili za rogi uczniowie 6 szkół podstawowych naszego miasta. Tym razem czteroosobowe  zespoły (uczniowie klas 4-7) dzielnie zmagały się z ortograficznymi pułapkami. Najskuteczniejszymi pogromcami byków okazała się drużyna o nazwie Wiewiórki  w składzie Natalia A. (SP 11), Sara G. ( SP 13), Nikita G.( SP 7 ), Nicola G. (SP 6).  Drugie miejsce zajęła drużyna z wybraną przez siebie nazwą Różane dżdżownice w składzie: Martyna W. (SP 6), Oliwia S. (SP 4), Zofia K.(SP 11), Nikola W. (SP 13)  a  na trzeciej pozycji uplasował się zespół o znamiennej nazwie  Łamigłówki w składzie: Malwina G.. (SP 5), Kinga K. (SP 4), Alicja L.(SP 7), Amelia R. (SP 13) Wszyscy dzielnie walczyli, za co zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami torreadorów. Zwycięzcy otrzymali słowniki , które upamiętnią tę niezwykłą walkę z ortograficznymi bykami.

Głównym celem konkursu było rozbudzenie w uczniach „ortograficznego” niepokoju i sprawienie, by uczenie się zasad nie stało się męczącym wkuwaniem, ale świadomym działaniem i przyjemnością.

Laureatom konkursu oraz wszystkim uczestnikom  gratulujemy odwagi i życzymy sukcesów w walce z bykami!

 

 

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami. Poniżej znajdują się niezbędne dane kontaktowe:

Przejdź do paska narzędzi