3 października 2019 anulkaolszew

Dzień tornistra!

1-go października obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Tornistra. Z tej okazji w dniach 1-3 października odbyło się ważenie plecaków uczniów naszej szkoły. Okazało się, że niektórzy a nich dźwigali znacznie większy ciężar niż powinni. Poinformowano uczniów, że waga tornistra (która nie powinna przekraczać 10-15% wagi ciała), odpowiednie jego dopasowanie oraz właściwe użytkowanie odgrywają ogromną rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz zapobieganiu skrzywieniom kręgosłupa i przypomniano, że uczniowie mogą zostawiać swoje podręczniki w miejscach do tego przeznaczonych w klasopracowniach oraz szafkach. Wierzymy, że akcja propagowania wśród uczniów nawyków prawidłowej postawy ciała przyniesie pozytywne efekty.