Nasze szkolne AKTUALNOŚCI

„TRZYMAJ FORMĘ” – Piramida żywieniowa!

Piramida pokarmowa prezentuje pokarmy jakie należy codzienne dostarczać naszemu organizmowi. Zachowanie odpowiednich proporcji w żywieniu jest ważne. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, iż odżywianie ma duży wpływ na nasze zdrowie. W ramach projektu „Trzymaj formę” uczniowie klasy V tworzyli piramidy żywieniowe w programie MS Paint.

Nabór do Próbnej Gromady Zuchowej „UFOLUDKI”

W poniedziałek 19.02.2018 r.  w Naszej Szkole odbył się nabór do Próbnej Gromady Zuchowej „UFOLUDKI” w którym brały udział dzieci z klasy „0” oraz uczniowie z klas I-III. W trakcie naboru przedstawiona został krótka informacja o zuchach oraz pląsy i zabawy, przy których wszyscy świetnie się bawili. Nabór został zorganizowany przez dh. Annę Szerena wraz z innymi druhnami z 9 WDH „Kosmonautów”.
Spotkanie z zainteresowanymi rodzicami odbędzie się w dniu 22.02.2018 r. o godzinie 16:00 w świetlicy szkolnej.

Ciekawe zajęcia przedszkolaków

„W naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę.  Każdy dzień wypełniony jest wieloma ciekawymi zajęciami.”

Eksperymenty klasy „0” – Dzieci robią sztuczny śnieg

Zajęcia otwarte dla rodziców w przedszkolu!

14 lutego w grupie  4-5 latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Rodzice mogli zobaczyć jak wyglądają zajęcia i jaką mają formę oraz jak dzieci chętnie brały udział w zajęciach muzyczno-ruchowych, zabawa była dostosowana do święta zakochanych ,,Mam chusteczkę haftowaną”.

KONKURS MIĘDZYPRZEDSZKOLNY!

KONKURS MIĘDZYPRZEDSZKOLNY
Regulamin konkursu plastycznego „Wiosna wokół mojego przedszkola”.

Przepisy ogólne :

1. Konkurs plastyczny pt ,,Wiosna wokół mojego przedszkola’’.
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 11 z oddziałami przedszkolnymi ul. Zarzecze 2  42-400 Zawiercie.
2. Konkurs realizowany jest w terminie 19.02.2018 r do 16.03.2018 r. Konkurs przewiduje za zajęcie 1, 2 , 3 miejsca upominki  dla wszystkich uczestników konkursu. Dyplomy i podziękowania zostaną przesłane dla nauczycieli drogą mailową. Po rozstrzygnięciu konkursu wyniki zostaną ogłoszone na stronie szkoły.
3. Głównym celem konkursu ,,Wiosna wokół mojego przedszkola’’ jest rozbudzanie zainteresowania dzieci w wieku przedszkolnym otaczającym dzieci środowiskiem oraz zmianami jakie w nim zachodzą.
Cele szczegółowe :
– zwrócenie uwagi na zmiany jakie zachodzą w przyrodzie,
– rozbudzanie wyobraźni oraz rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci w wieku przedszkolnym,
– uwrażliwienie dzieci na środowisko w którym przebywają oraz na to że należy o nie dbać,
– rozwijanie aktywności twórczej uczestników biorących udział w konkursie
4. Każda praca powinna zawierać dane uczestnika w tym wiek, adres przedszkola, imię i
nazwisko nauczyciela pod którego kierunkiem praca powstała, mail na który zostanie wysłany
dyplom.
5. Technika dowolna, format pracy A4.

Robimy własny różaniec

Różaniec to modlitwa, podczas której poznajemy wydarzenia z życia Pana Jezusa i Jego Matki. Uczymy się też modlitw takich jak: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, czy Chwała Ojcu i Synowi. Tę piękną modlitwę różańcową dzieci poznały na lekcjach religii. Zapoznały się z najważniejszymi historiami biblijnymi Nowego Testamentu, sposobem odmawiania tej modlitwy i piosenkami o tej modlitwie. Zaznajomienie się z różańcem było też dzięki rysowaniu różańca oraz samodzielnym wykonaniu go z przyniesionych materiałów takich jak: koraliki, sznureczki, igły i nożyczki.. Dzięki pracom plastycznym o tej tematyce uczniowie jeszcze bardziej przybliżyły sobie znaczenie  treści z nim związanych.

Zapraszamy na dzień otwarty w Naszej Szkole!

28 lutego SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!!!

Tego dnia będzie można zobaczyć jak wygląda Nasza Szkoła oraz jak prowadzone są zajęcia.

PLAN  DNIA  OTWARTEGO:

8.30-12.00 zwiedzanie szkoły (można wejść do każdej klasy).

17.00-19.00 zwiedzanie szkoły, gry i zabawy dla dzieci, eksperymenty małego
badacza, spotkanie  z wychowawcom oraz dyrektorem szkoły, zabawy z niespodzianką oraz inne atrakcje.

Przyjdź i zobacz ZAPRASZAMY!

1.

Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami.Poniżej znajdują się niezbędne dane kontaktowe :