Nasze szkolne AKTUALNOŚCI

Turniej z bezpieczenstwa ruchu!

Turniej Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego za nami. Nasza reprezentacja w składzie: Natalia Abucka, Adrianna Makuch, Damian Socha i Kacper Urbańczyk, uplasowała się tuż za podium. Gratulujemy!

Pierwsza pomoc!

Przedszkolaki miały możliwość skorzystania z uprzejmości Pana Roberta Motylewskiego, który przeprowadził interesujące szkolenie z udzielania pierwszej pomocy z udziałem fantoma. Dziękujemy, że znalazł Pan dla nas czas!

Zuchowa odznaka „SPIEWAKA”

Na wtorkowej zbiórce (16.04) zuchy wykonały ostatnie zadanie i tym samym zdobyły swoją pierwszą odznakę – „śpiewaka”, na którą ciężko pracowały. Dzieci nauczyły się dwóch (niełatwych!) piosenek, stworzyły własne instrumenty, których używały podczas śpiewu i w końcu zaśpiewały na XXIV Marcowym Spotkaniu z Piosenką, gdzie zajęły II miejsce, oraz zaprezentowały swoją ulubioną piosenkę i w kilku zdania opowiedziały o niej kolegom i koleżankom z gromady.

Został również wytypowany skład „szóstek”, czyli zuchowych zastępów. Każdy zuch wykonał samolot z papieru i odbył się między szóstkowy konkurs, na najdalej latające samoloty. Wygrała szóstka – „Kosmoludki” pod przewodnictwem druhny Gabrysi – gratulujemy! 🙂

Rajd pieszy „PRZEBIŚNIEGOM NA SPOTKANIE”

Dn. 14.04.2018r. odbył się rajd pieszy „Przebiśniegom na spotkanie”. Do pokonania była trasa Rzędkowice -Góra Zborów – Kroczyce. Było wspaniale – pogoda piękna, trasa widokowa, przewodnicy PTTK (p. Urszula i p. Jurek) wyśmienicie przygotowani, a przede wszystkim uśmiechnięta młodzież.

Turniej wiedzy pożarniczej!

Dn. 6.04.2018r. odbyły się eliminacje miejskie ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Daniel i Adrian Motylewscy zaprezentowali się wspaniale. Gratulujemy wiedzy!

„Czerwony Kapturek”

Dnia 04.04.2018 r. w Naszym Przedszkolu wystawiono przedstawienie pt. ” Czerwony Kapturek”, w którym w główne role wcielili się rodzice. Stroje, które sami przygotowali przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieci były zachwycone. Wszystkim aktorom dziękujemy za zaangażowanie i mile spędzony czas.

„Astronomia moją pasją”

Uczennice klasy VII Naszej Szkoły wzięły udział w Konkursie „Astronomia – moją pasją” organizowanym przez Urząd Miasta Zawiercie w ramach Tygodnia Nauki 2018. Uczennice: Abucka Natalia, Drobniak Nicola, Pucek Julia i Szecówka Małgorzata wykonały makietę przedstawiającą Układ Planetarny w korelacji z 12 znakami zodiaku. Konkurs zakładał wykonanie pracy plastycznej o walorach artystyczno-naukowych. Praca naszych uczennic zajęła II miejsce. Gratulujemy naszym zdolnym uczennicom, życząc dalszych sukcesów w rozwijaniu własnych pasji.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Dnia 5 kwietnia w klasie 2 odbyły się zajęcia warsztatowe na temat wiedzy o autyźmie. Po wcześniejszej prelekcji, dzieci miały możliwość doświadczyć jak to jest słyszeć nagły, ostry hałas, być zaskakiwanym nagle z każdej strony, oraz wykonywać proste zadania, gdy ręce nie współpracują z naszym mózgiem. Lekcja miała na celu wypracowanie akceptacji względem dzieci ze spektrum autyzmu.

Rekolekcje w Naszej Szkole

Od poniedziałku do środy w Naszej Szkole odbywają się REKOLEKCJE WIELKANOCNE.

W poniedziałek i wtorek odwiedził Naszą Szkołę ksiądz rekolekcjonista Tomasz Pawełczyk. Dziękujemy za poświęcony nam czas i pouczające kazania.

Jutro uczniowie oraz nauczyciele odwiedzą BOGA w kościele.

Wszystkim uczniom życzymy zdrowych, spokojnych oraz radosnych ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

WESOŁEGO ALLELUJA!

Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami.Poniżej znajdują się niezbędne dane kontaktowe :