Nasze szkolne AKTUALNOŚCI

Czytaj więcej

Czytamy z klasą lekturki spod chmurki…

W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputery i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur.
Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania, od października 2019 r. klasa III rozpoczęła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” upowszechniającym czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną.
Uczniowie wykonali ze swoich skarpet ‚Czytusie’, które będą im towarzyszyć podczas realizacji projektu. Dziś po raz pierwszy wysłuchali fragmentu wybranej lektury: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Przed nimi ciekawe zadania do wykonania. Trzymamy kciuki za trzecioklasistow, a efekty wspólnego czytania będziemy relacjonować.

Dzień tornistra!

1-go października obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Tornistra. Z tej okazji w dniach 1-3 października odbyło się ważenie plecaków uczniów naszej szkoły. Okazało się, że niektórzy a nich dźwigali znacznie większy ciężar niż powinni. Poinformowano uczniów, że waga tornistra (która nie powinna przekraczać 10-15% wagi ciała), odpowiednie jego dopasowanie oraz właściwe użytkowanie odgrywają ogromną rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz zapobieganiu skrzywieniom kręgosłupa i przypomniano, że uczniowie mogą zostawiać swoje podręczniki w miejscach do tego przeznaczonych w klasopracowniach oraz szafkach. Wierzymy, że akcja propagowania wśród uczniów nawyków prawidłowej postawy ciała przyniesie pozytywne efekty.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami. Poniżej znajdują się niezbędne dane kontaktowe:

Przejdź do paska narzędzi